Биология 10 дней назад EvelinaGh

Навіщо у плодів рослин є крильця (або летючки), гачечки, соковитий смачний м'якуш плоду та безліч інших пристосувань?

Ответ
1
adrianmaleek

Відповідь:

У природі кожен організм розвиває різноманітні адаптації та пристосування, щоб забезпечити своє існування та розмноження. У випадку плодів рослин, крильця, гачечки, смачний м'якуш та інші структури є частинами таких пристосувань, і вони виконують різні функції:

Розповсюдження на великі відстані: Крильця, летючки або інші прикраси, які можуть легко рухатися повітрям, допомагають плодовому насінню розповсюджуватися на великі відстані від материнської рослини. Це сприяє рознообразному розсіюванню насіння і зменшенню конкуренції за ресурси.

Захист насіння: Гачечки, колючки чи твердий покрив насіння можуть служити захистом, запобігаючи доступу до насіння хижаків або непридатних умов. Це забезпечує безпеку насінню під час його формування та росту.

Залучення розплідників: Смачний м'якуш часто призначений для того, щоб привертати тварин та заохочувати їх до споживання плоду. Тварини, споживаючи цей м'якуш, можуть розносити насіння на значні відстані і відкладати його в нових місцях, де можуть заростати нові рослини.

Ці пристосування розроблені природою для покращення шансів на виживання та успішного розмноження рослин. Вони визначаються рядом факторів, таких як тип середовища, наявність розплідників та еволюційний тиск.

Пояснення:

Ответ
0
poliii613
Основними умовами існування організмів є наявність необхідної кількості води, світла, тепла, повітря, продуктів живлення. На нашій планеті вони надзвичайно різноманітні. Але немає такої ділянки земної поверхні, де б не мешкали живі істоти. Як вдається їм вижити і на засніжених вершинах гір, і в пустелях, і в глибинах океану? Для цього тварини і рослини мають різноманітні пристосування. Чимало з них вам добре відомі, тож пригадаємо їх.

До життя в умовах недостатньої кількості води наземні організми пристосувалися по-різному {мал. 48). Одним рослинам (мал. 48, 1) допомагає виживати довгий корінь, що проникає на значні глибини, дістаючись навіть до підґрунтових вод. Він може перевищувати наземну частину у 50 разів і більше. Корінь інших рослин (мал. 48, 2) розгалужується у верхніх шарах ґрунту, аби вбирати якнайбільше вологи, що з’являється з короткочасними дощами. Є рослини, які накопичують воду у м’ясистих листках (мал. 48, 3) та стеблах (мал. 48, 4). Чим товстіші стебло і листки, тим більше вологи запасається в них, а отже, рослина може довше обходитися без води. У деяких рослин (як-от кактусів) листки перетворилися на колючки (мал. 48,5). Вони допомагають рослинному організму економно випаровувати воду вдень і вбирати вологу з повітря вночі.

Тварини - мешканці посушливих місцевостей (комахи, павуки, скорпіони, змії) - утримують вологу в організмі за допомогою особливих покривів тіла. Верблюд може не споживати воду тривалий час, бо п’є її одразу велику кількість (за лічені хвилини він здатен випити понад 100 л води). А ще він одержує воду в результаті хімічних реакцій, що відбуваються із жиром, накопиченим у горбах.

Як організми пристосовуються до різного освітлення

Наскільки важливою є роль світла в житті рослин вам уже відомо. Але потреба у світлі у них різна. Так, береза потребує світла більше, ніж дуб, тому й росте на узбіччях чи галявинах лісу. А тіньовитривалий дуб може зростати і в його гущавині. Ряст і проліски цвітуть, коли на деревах ще немає листків, які б перешкоджали проникненню світла. У листків із черешками листкова пластинка змінює своє розташування відносно напрямку сонячних променів (пригадайте, як у 5-му класі ви спостерігали за кімнатною рослиною). У багатьох рослин узимку, коли світловий день коротшає, опадає листя.


Живлення — умова, без якої не існують ні рослини, ні тварини