помогите пожалуйста если не сложно
1) Г
2) А
3) В
ll Рівень
1. Індустріалізація - це історичний процес техніко-економічного переходу від аграрного до промислового способу суспільного виробництва, який проходить через машинну стадію виробництва товарів і послуг. Цей процес забезпечує переважання в економіці країни виробництва промислової продукції, перетворення аграрної або аграрно-індустріальної країни на індустріально-аграрну або індустріальну. Індустріалізація також використовується для позначення історичної епохи європейської промислової революції, яка почалася в другій половині 18 ст. у Королівстві Великої Британії
2. Михайло Петрович Драгоманов. Він був видатним публіцистом, істориком, економістом, філософом, учасником громадського руху. Восени 1876 року він створив у Женеві громадсько-політичний збірник «Громада». Було видано 5 томів збірки. Його головною метою було надання великої кількості матеріалів для вивчення України та її народу, його духовних починань та прагнення до свободи та рівності серед світової спільноти
3.
1) 19 лютого 1861 Скасування кріпацтва у Наддніпрянщині.
2) 30 травня 1876 р. Емський указ.
3) 1891 г. Створення Братства тарасівців.
lll Рівень.
Емський указ був розпорядженням російського імператора Олександра II, підписаним 18 (30) травня 1876 року. Цей указ був спрямований на витіснення української мови з культурної сфери.
Причини прийняття Емського указу:
Поява Емського указу була обумовлена пожвавленням на початку 70-х років XIX ст. українського руху.
Він був спрямований на придушення спроб національно-культурного відродження, далі зросійщення українського населення.
Став черговим актом шовіністичної політики російського самодержавства, спрямованої на посилення національного гноблення українського народу.
Наслідки Емського указу:
Емський указ фактично перекреслював факт існування 25-мільйонного українського народу.
Він гальмував розвиток української культури та національно-визвольного руху, хоча повністю його припинити не міг.
На підставі Емського указу було закрито Південно-Західний Відділ Російського Географічного Товариства у Києві, припинено видання «Київського телеграфа», ліквідовано Громади, звільнено ряд професорів-українців з Київського університету.
Вплив на розвиток українського руху:
Емський указ гальмував розвиток української культури та національно-визвольного руху.
Він призвів до зросійщення українського населення.
Залишався чинним до 1905 року
IV Рівень.
Валуєвський циркуляр був таємним розпорядженням міністра внутрішніх справ Російської імперії Петра Валуєва, виданим 30 липня (18 липня за старим стилем) 1863 року.
Мета циркуляра полягала в нівелюванні української ідентичності, повному запереченні самобутності й оригінальності української культури, що включало також неприховані політичні плани стосовно асиміляції та поглинання української культури російською.
Зміст Валуєвського циркуляра полягав у нівелюванні української ідентичності, повному запереченні самобутності й оригінальності української культури, що включало також неприховані політичні плани стосовно асиміляції та поглинанні української культури російською. Валуєвський циркуляр забороняв публікацію релігійних, навчальних і освітніх книг, однак дозволяв публікацію художньої літератури.
Наслідки Валуєвського циркуляра були відчутні. Якщо в 1860—1863 рр. друком з’явилося 114 назв книжок українською мовою, то у 1864—1869 рр. це число зменшилося до 24 назв. В Україні перестали діяти недільні школи, послабилась праця в громадах, частина членів яких була заарештована й заслана.