География 6 дней назад vyatsenko83

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА

повідомлення про представників рослинного і тваринного світу північної америки

Ответ
2
diamant37

Ответ:

Рослинний і тваринний світ материка Північна Америка дуже різноманітний. Це обумовлено його розташуванням майже в усіх географічних поясах, крім екваторіального, а також наявністю гірського масиву Кордильєр, що простягається вздовж західної частини материка.

Займає більшу частину Гренландії і Канадського Арктичного архіпелагу.

· Органічний світ дуже бідний, що пов’язано з суворими кліматичними умовами. На вільних від криги ділянках можна побачити лише плями мохів та лишайників. Життя тварин пов’язано з океаном. Характерні представники тваринного світу–чайки, тюлені, моржі, білі ведмеді ; на суходолі зустрічаються невеличкі гризуни – лемінги, якими живляться песець і вовк.

Зона тундри простягається вздовж крайньої півночі материка.

· Тепла трохи більше, ніж у попередній зоні, але його не вистачає для випаровування опадів. Наслідком цього є заболочування території. Рослинність: мох, лишайник, трави, чагарники – карликова береза, вільха. Характерні представники тваринного світу – вівцебик, олень карибу, біла куріпка, заєць, полярна сова, горностай. На узбережжі влітку багато птахів, що утворюють «пташинні базари».

Лісотундра – перехідна зона , де спостерігається чергування ділянок тундри і лісу. Внаслідок охолоджуючого вплив Північного Льодовитого океану південна межа тундри і лісотундри опускається південніше 60'-ї паралелі.

· Рослинність – чагарники, верби та вільхи , по долинам річок – ялини та модрини. Тваринний світ – характерний і для тундри і для лісів.

Розташована на південь від зони лісотундри, простягається широкою смугою від підніжжя Кордильєр на заході до узбережжя Атлантичного океану на сході.

· Під хвойними лісами утворилися підзолисті ґрунти. Поширена багаторічна мерзлота, що сприяє заболочуванню території; літо коротке, прохолодне, зима тривала та сувора. Рослинність представлена чорною і білою ялиною, також росте гігантська туя, сосна різних видів. Листяні дерева – береза , осики, тополі. Тваринний світ: грізлі (американський бурий ведмідь), олень, лось, вовк, рись, лисиця, скунс, норка, ласка, єнот, бобер, ондатра.

Широколисті ліси ростуть в основному в Аппалачах.

· Характерна велика різноманітність порід дерев. Десятки видів дубів, бук, каштан, липа, клени, тюльпанове дерево. Тваринний світ: олені, ведмідь – барибал, дикобраз, опосум.

Пролягає по рівнинам материка у меридіанальному напрямку. Більш зволожена східна частина зони має назву «Прерія» тут випадає до 1000 мм опадів, трав’яний покрив відрізняється густотою і різноманітністю. До центру материка прерія переходить у зону степу. Кількість тепла значна, але зволоження недостатнє. У порівнянні з преріями рослинність бідна.

· Тваринний світ: численні ховрахи, бабаки, полівки, койоти, гадюка, гримуча змія, степові птахи.

Не утворює смуги, має мозаїчний характер. Спостерігається ділянками на узбережжі Тихого океану, внутрішніх плато, западинах Кордильєр. Саме у такій западині утворилася Долина Смерті – одна з найсухіших пустель світу.

· Рослинність представлена солянками, чорним полином, лободою; ендеміком є сальне дерево – кулястий колючий кущ, з темно-зеленим листям, яке виблискує, немов би змазане жиром. На півдні зони зустрічаються агави, кактуси, юки. Тваринний світ представлений хом’яками, ховрахами, кроликами, зміями; з хижаків трапляються пума, койот.

Зона твердолистих вічнозелених лісів і чагарників

· Простягається вузькою смугою вздовж тихоокеанського узбережжя США і Мексики.

· На коричневих ґрунтах ростуть дуби, сосни; ялиця, суничне дерево; є секвої, які збереглися ще з дольодовикового періоду. Незвичайним деревом є секвоядендрон, або «мамонтове дерево». У висоту воно досягає 100 метрів,діаметр стовбура – до 10 метрів.

У національному парку «Секвойя», що в штаті Каліфорнія, є екземпляр заввишки 112 м. У США є рекордсмен-довгожитель серед сосни довговічної. Вік дерева приблизно дорівнює 4200 років.

Мусонні мішані ліси поширені на Примексиканській і Приатлантичній низовинах та півострові Флорида.

· Грунти – жовтоземи і червоноземи; рослинність – чисельні види сосни (карибська, озерна, болотна, короткохвойна, скипидарна), магнолії, тюльпанове дерево, дуби, пальма – сабаль, болотний кипарис. Тваринний світ – у лісах – опосум, рись, барибал; біля водойм – видра, ондатра, єнот. На півдні мешкають алігатори, черепахи; багато птахів.

Зона перемінно-вологих лісів

· Ця зона охоплює Центральноамериканський перешийок.

· Грунти червоні. Ростуть вічнозелені дерева, а також листопадні, що скидають листя у сухий сезон. Це сейба, бальса, бразильське дерево. Тварини: ягуар, тапір, броненосець, широконосі мавпи, з птахів – тукани.

Объяснение:

знаю багато але 12 балів 10000000%