Химия 1 год назад maksimcs

СРОЧНО ДАЮ 100 БАЛЛОВ!!!!!! ХІМІЯ
Пентан масою 120 г вступив у реакцію з киснем. Скільки грамів вуглекислого газу виділиться внаслідок такої реакції?

maksimcs: Повне рішення будь ласка
Ответ
1
dyexfnf

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(C₅H₁₂) =  120 г

Найти: m(CO₂) - ?

Складемо РХР:

120 г                           х г

C₅H₁₂    +   8O₂    →   5CO₂   +  6H₂O

n = 1 моль                n = 5 моль

М = 72 г/моль         М = 44 г/моль

m = 72 г                   m = 220 г

120 г (C₅H₁₂) -  х г (CO₂)

72 г (C₅H₁₂)  -  220 г (CO₂)

m(CO₂) = 120 * 220 : 72 = 366,67 г

maksimcs: Дякую